سوالی دارید ؟ تماس بگیرید

راهنمای خرید و معرفی انواع تخته پاک کن

راهنمای خرید و معرفی انواع تخته پاک کن

راهنمای خرید و معرفی انواع تخته پاک کن، در گذشته برای پاک سازی تخته ممکن بود از هر وسیله ای استفاده شود اما رفته رفته مردم برای پاک کردن تخته از تکه ای ابر و یا اسفنج استفاده می کردند.

 همین موضوع سبب پیدایش تخته پاک کن شد. تخته پاک کن های اولیه به صورتی اسفنجی و ابری و از نوع نرم بودند این تخته پاک کن ها در پاک سازی تخته های سیاه بسیار استفاده می شد و رایج بود.

 اما باز هم به دلیل جنس پودری که گچ داشت با پاک کردن تخته پاک کن توسط این ابر ها موجب می شد تا گرد و غبار در هوا پراکنده شود. از این رو کم کم تخته های وایت برد وارد بازار شد و جایگزین تخته های سیاه شد.

مطالب مرتبط: لوازم التحریر در کرج

 این تخته ها از هر نظر بسیار بهتر از تخته های سیاه بودند و ضرر و آسیبی نداشتند و همچنین معایب تخته های سیاه را تحت پوشش قرار می دهند.

برای خرید تخته پاک کن به چه نکاتی توجه کنیم؟

تخته پاک کن های قدیمی در اصل یک تکه ابر یا اسفنج بودند که به هنگام استفاده از آن ها برای پاک کردن تخته گرد و غبار در هوا راهنمای خرید و معرفی انواع تخته پاک کن، پراکنده می شد و این موضوع می ‌توانست در طولانی مدت برای افراد منجر به به وجود آمدن بیماری های ریوی و آلرژی های مختلف شود.

بنابراین برای اینکه افرادی نظیر معلمان که به صورت روزانه و مداوم با تخته و تخته پاک کن سروکار دارند از بروز این بیماری ها پیشگیری به عمل بیاورند سعی کردند تا به استفاده از تخته پاک کن و تخته های ایمن ‌تر روی بیاورند.

این موضوع سبب شد تا تولیدکنندگان به فکر تولید تخته های وایت برد با تخته پاک کن های مخصوص بیافتند.

پروسه حذف تخته های گچی و ورود تخته پاک کن های وایت برد به بازار حدود ۳۰ سال به طول انجامید و امروزه تخته های وایت برد به طورکلی جایگزین تخته های سیاه شده اند.

تخته های وایت برد نسبت به تخته سیاه بسیار بهتر بودند و استفاده از آن ها برای افراد ضرر و آسیبی نیز به دنبال نداشت.

چنانچه قصد خرید تخته پاک کن را دارید بهتر است در حین خرید به یک سری نکات مهم دقت کنید تا نهایتاً محصولی خوب متناسب با نیازتان را خریداری نمایید. در ادامه به برخی از این نکات مهم اشاره خواهیم نمود:

توجه به جنس تخته پاک کن

تخته پاک کن ها در جنس ها و مدل های مختلفی به بازار عرضه شده اند و قیمت در نظر گرفته شده برای هر یک از آن ها با یکدیگر متفاوت می باشد.

بی شک تخته پاک کن هایی که با استفاده از مواد اولیه مرغوب و درجه یک تولید شده اند از طول عمر بیشتری برخوردار هستند و با استفاده از آن ها به راحتی می‌توانید تخته خود را کاملا پاک و تمیز نمایید.

اما استفاده از مواد اولیه نامرغوب و بیکیفیت برای تولید تخته پاک کن نه تنها منجر به کاهش طول عمر مفید تخته پاک می شود، بلکه پاک کردن تخته با استفاده از آن نیز سخت تر بوده و استفاده از آن برای طولانی مدت برای شخص آزاردهنده خواهد بود.

بنابراین خرید یک تخته پاک کن خوب که با استفاده از مواد با کیفیت تولید شده به نفع مصرف کننده خواهد بود.

توانایی پاکسازی خوب تخته

با توجه به اینکه تخته پاک کن ها در انواع مختلفی به بازار عرضه شده اند و هر یک از آن ها برای پاک کردن نوع خاصی از تخته مناسب می باشند، بنابراین در حین خرید حتما دقت کنید که تخته پاک کنی که آن را برای خرید مد نظر گرفته ‌اید کارایی و کاربرد لازم برای پاکسازی خوب تخته شما را دارا باشد.

مثلا اگر جنس تخته شما وایت برد مغناطیسی است بهتر است تخته پاک کن های مغناطیسی را برای خرید انتخاب نمایید و استفاده از تخته پاک کن های ابری و اسفنجی برای پاک کردن تخته وایت برد مغناطیسی چندان ایده خوبی به نظر نمی رسد.

توجه به برند تولید کننده

برند های مختلفی در داخل و خارج از کشور به کار تولید انواع تخته پاک کن مشغول هستند و این محصول را با درجات کیفی گوناگونی به بازار عرضه نموده اند.

پیشنهاد ما به شما این است که خرید تخته پاک کن را از برند های معتبر و مشهور انجام دهید.

چرا که این برندها برای تولید تخته پاک کن از مواد اولیه مرغوب و درجه یک استفاده می کنند و همین موضوع سبب افزایش سطح کیفی و طول عمر مفید این تخته پاک کن ها شده است.

البته ممکن است این برند ها به دلیل استفاده از مواد اولیه گرانتر، تخته پاک کن های خود را با قیمت بیشتری به مشتریان عرضه کنند.

مطالب مرتبط: فروش نوشت افزار در کرج

اما یک مشتری خوب و آگاه می بایست پرداخت هزینه بیشتر برای تهیه یک کالای باکیفیت را به جان بخرد و محصولی با درجه کیفی بالا برای رفع نیازهای خود خریداری نماید.

توجه به قیمت تخته پاک کن

تخته پاک کن ها به تناسب برند تولید کننده و جنس دارای قیمت های مختلفی می باشند.

بنابراین تخته پاک کن های با کیفیت که توسط برندهای معتبر تولید شده اند از قیمت بیشتری برخوردار می باشند.

شما می توانید با مشخص کردن میزان بودجه ‌ای که در اختیار دارید خرید خود را از برند های مشهور انجام دهید و پرداخت هزینه بالا برای خرید یک محصول با کیفیت را به جان بخرید.

انواع تخته پاک کن

همانطور که پیشتر نیز به آن اشاره کردیم تخته پاک کن ها دارای انواع مختلفی می باشند و هر یک از آنها دارای خصوصیات و ویژگی های منحصر به فردی هستند/ در ادامه به معرفی انواع تخته پاک کن موجود در بازار خواهیم پرداخت:

تخته پاک کن ساده

تخته پاک کن های ساده ابتدایی ترین نوع تخته پاک کن های موجود در بازار هستند که عموما جنس آن ها ابری یا اسفنجی می باشد.

برخی تولید کنندگان برای آنکه در دست گرفتن این تخته پاک کن ها را راحت تر نمایند اقدام به تعبیه یک پایه چوبی یا پلاستیکی در قسمت زیرین این ابرها و اسفنج ها نموده اند.

علاوه بر این در برخی از مدل های این تخته پاک کن ها شاهد طراحی یک جای مخصوص برای قرار دادن ماژیک بر روی تخته پاک کن هستیم.

وجود این فضا بر روی این تخته پاک کن ها سبب شده تا ماژیک گم نشود و افراد پس از استفاده از ماژیک به راحتی با قرار دادن آن در محفظه مخصوص از گم شدن ماژیک پیشگیری به عمل بیاورند.

تخته پاک کن نمدی

تخته پاک کن های نمدی از نظر ساختاری شباهت بسیار زیادی به تخته پاک کن های ساده دارند. در قسمت زیرین این تخته پاک کن ها یک پایه که دارای جنس پلاستیکی یا چوبی می باشد تعبیه شده که وجود آن به راحت تر در دست گرفتن تخته پاک کن کمک شایانی نموده است.

بر روی این پایه یک لایه نمد کشیده شده که با استفاده از این بخش می توانید اقدام به پاک کردن تخته کنید.

در ساختار داخلی تخته پاک کن های نمدی از یک تکه آهن ربا استفاده شده که وجود آن بر روی این تخته پاک کن ها سبب می شود تا تخته پاکن به سطح تخته وایت برد بچسبد و از گم و گور شدن تخته پاک کن پیشگیری به عمل آورده شود. افرادی که به صورت مکرر و مرتب از تخته پاک کن های نمدی برای پاک کردن تخته استفاده می کنند پس از مدتی استفاده متوجه می‌ شوند که تخته پاک کن آن ها قادر به تمیز کردن تخته مثل روزهای اول نیست.

برای این منظور پس از اینکه نمد تخته پاک کن شما کثیف و فرسوده شد می توانید آن را با یک نمد جدید جایگزین کنید تا بتوانید به خوبی اقدام به پاک کردن تخته با استفاده از این تخته پاک کن ها نمایید.

رویه نمدی تخته پاک کن های فوق از قابلیت شستشو برخوردار می باشد و به راحتی می توانید اقدام به شستشو و استفاده مجدد از این تخته پاک کن ها برای پاک کردن تخته کنید.

تخته پاک کن مغناطیسی

تخته پاک کن های مغناطیسی حرفه ای ترین نوع تخته پاک کن موجود در بازار می باشند که قیمت در نظر گرفته شده برای آن ها نسبت به تخته پاک کن های نمدی و ساده اندکی بیشتر است.

علاوه بر این قدرت پاک کنندگی تخته پاک کن مغناطیسی نسبت به دو نوع قبلی به مراتب بیشتر می باشد.

در ساختار تشکیل دهنده این تخته پاک کن ها از یک آهنربای کوچک قوی استفاده شده که سبب می‌ شود تا تخته پاک کن به تخته وایت برد بچسبد و دیگر نیازی به قرار دادن تخته پاک کن پس از پاک کردن تخته بر روی میز یا یک فضای جداگانه وجود ندارد و این موضوع از گم‌ شدن تخته پاک کن نیز پیشگیری به عمل می آورد. تخته پاک کن های مغناطیسی تنها می توانند برای پاک کردن تخته وایت برد های مغناطیسی مورد استفاده قرار بگیرند.

بنابراین برای پاک کردن تخته وایت برد های معمولی نمی توانید از تخته پاک کن مغناطیسی استفاده کنید.

پست قبلی

همه چیز در مورد مداد آبرنگی

پست بعدی

لوازم تحریر مناسب برای کودکان و دانش آموزان

2 نظر درباره “راهنمای خرید و معرفی انواع تخته پاک کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید